Ucubelerin Kraliçesi Kel Alev Öldü

Ucubelerin kraliçesi Kel Alev öldü bugün. Bunu bir ben biliyorum bir de kadim dostu olan Selay Su biliyor. Bana da O söyledi, Ölmüş! . Kel Alev öldü diye hiç kimse saygı duruşunda bulunmayacak. Bir Fatiha okuyanı çıkmayacak. Ne acı. Gerçi ben ölünce de aynısı olacak. Ya da olmalı...

Size Kel Alev hakkında bildiklerimden söz etmek istiyorum. 65 yaşında vardı sanırsam; sanırsam kendisi de bilmiyordu yaşını. Çok küçük yaşta evlendirilmiş işte, falan filan... Hikâye hep aynı... Kocası birkaç çocuktan sonra kumar borcu yüzünden kerhaneye satmış bunu. Oradan kaçmış. Zaten o kadar çirkindi ki, kerhanede iş yapamayışına şaşmamak lazım. Tekrar aynı adama gitmek yerine Ankara'ya kaçmış. E, o kadar güzel olmadığı için de kerhaneciler peşine düşmemiş. Keldi çünkü. Ne garip, ben de kelim aslında. Daha hazin sorunlar ilerlerde…Bunlar, hayatının en güzel yıllarıymış Alev’in. Zamanla sokaklarda, terminalde filan yatarken, otostopu öğreniyor. Travesti kadınlar izin verirlerse tabi… Travesti kadınlar "bölgemizde biyolojik kadın istemiyoruz" diyerek aşağılardı bunu. Şu her zamanki salak espriyle: "kan kovası…" Öyle derlerdi. Beriki de az oruspu değildi hani. "Ben onlar gibi değilim! Aslında orijinal kadınım!" diye bağırarak girerdi mezata. Rekabet piyasasında onun silahı, buydu.

Ucubelerin kraliçesi Kel Alev travestilerin yanında "gerçek kadınım" diyerek ve çok ucuza çalışarak idare etti. Ölene kadar çalıştı ve sikildi. Artık davranışları, koliyle (müşteriyle) ilişkilenme biçimi filan, tam bir travestiye benzemişti. Halbukisi travestiler maalesef çok biyolojik kadın sevmezler. Ama Kel Alev başka. Onun ucubeliği travestilerin içinde "abesle iştigal"den sayılmıyordu.

Neyse… Her oruspu gibi Kel Alev de aşk yaşadı. Hem de herkesten daha cömert verdi. Öyle cömert verdi ki sevdiği, taptığı adamın 2 tane ticari damalı taksisi oldu. Ama bu, verdiği öteki şeylerin yanında hiç kalır. Adam Kel Alev'in öz kızını da sikti ve o kızdan da bir çocuk sahibi oldu. Böylece Kel Alev, kocasının çocuğunun anneannesi olma mutluluğunu tattı. Yüksünmeden kabullendi. Ondan ayrılmadı.

Erkekler Kel Alev'i sadece sikerlerdi. Hatta Kel Alev'in kızını bile sikerlerdi. Sikilerek yaşamayı öğrendi. Kabul etmediği zamanlar bu sikilme, tecavüz olarak gerçekleşti. Biricik değerlisi, yavrusunu da sikilmekten esirgemedi. Bu, o kadar sıradışı bir durumdu ki, travestiler bile bu sayede ahlak taslama fırsatına kavuştu. “Kızını satan kadınla biz konuşmayız” dediler. Son 10 yıl içinde Kel Alev, travestilerin ahlakının bile ahlaksızı olarak damgalandı, dışlandı.

Onunla selamı kesmeyen, konuşan Deli Selay, Kırık Gani gibi bir iki isimden başka kimse kalmadı etrafında. Hiç kızını bile becerttiren bir kadınla konuşulur mu? Nerede görülmüş, duyulmuş?

Aslında kendisi de çok utanırdı. "Yalan" derdi. Ha! Bir de oğlu vardı Kel Alev'in. Annesinin orospu olduğunu öğrenince her Türk erkeği gibi namusunu temizlemek istedi. 7-8 yıl oluyor, Kel Alevi bıçakla delik deşik etti. Kel Alev, uzunca bir süre komada kaldı ama ölmedi.

Tanıdığım en çok tecavüz edilen kadın oydu sanırsam. Bağırarak gelirdi caddede yanıma,

"Yine 4 kişi tecavüz etti paramı vermedi!..."

Aslında tecavüz edilmeye çok bozulmazdı. Dövmeseler, gasbetmeseler, bir de aldıkları yere bıraksalar, sanmıyorum, o kadar mesele etmeyecekti. Hayatı sikilmekten ibaret olduğu için tahammülü genişti. Ölene kadar sikilerek, satılarak çalıştı. Ne yaşamıştı ki dünyada? Sikilmekten, dövülmekten, satılmaktan, başka bir şeye fırsatı mı oldu?

Unutmadan, kolluk kuvvetleri, Kel Alev'e hiç tecavüz etmemiştir. Onlar sadece Kabahatler Kanunu icabı, ceza yazardı. Şanslı mıydı desek bilmiyorum ama kabahatli olduğu kesin.

Sevgilisinin, kızının çocuğunun da babası oluşu, cenazeye katılımı epeyce azalttı. Bu sayede akraba-yı taallukat, iki kişiye sadeleştirilebiliyordu. Selay da ilave olmuş onlara, defnetmişler. Belediyenin imamı Kur’an filan okumuştur belki. Bilmem ki tek yapılan buydu herhalde… Ümit ederim morgta filan ölüseven birisiyle karşılaşmamıştır.

Allah Rahmet Eylesin Ucubelerin Kraliçesi Kel Alev…

Ben de dua hak getire. Bilmem. Eee, cenaze işlemleri filan bitmiş, para da gerekmez… Saygı duruşuna da kalkmıycam.

Eylem Günlüğü