Kardeşsiz ikizlerErkeklerle çok ağır sorunlar yaşıyorum. Anlamadığım sorunlar... Şiddetle iç içe geçmiş sorunlar... Sokakta üniversite mezunu, solcu, aktivist, entelektüel, pro-feminist erkeklere rastlamak zor. Cezaevi kaçkınları veya hapisten yeni çıkmışlar, adi suçlular, kağıtçılar, çete neferleri... Sidiğe çalar bir kokunun çiçekleri... Yani sokağın dibiyle birlikteyim. Payıma kalan bunlar. Beni sikenlerden allah razı olsun. Sikemeyenler, kusura bakmasın... Direkt söyleyebileceğim bu.

Bir bürokrat, benimle aşk yaşar mı sence? Tabi yaşar. Perdeleri kapatmam ve kimsenin bilmeyeceği konusunda ona vereceğim güvenceleri yeterli bulması halinde. Ben bir fantaziden bahsetmiyorum. El ele tutuşup, göğe bakma duraklarında randevulaşıp, bir yemek yiyip, hafif bir içki içip... Tamam, sevişebiliriz de ama sevişmek bu ilişkinin olmazsa olmazı değil. Başka halleri de var aşkın.

Ama yok. Bizim payımıza düşen aşk, "bi' domalsana"yla başlar. domalmak, benim aşk pratiğimin kalma durum kipi. Ama sosyal hayatta böyle başlamıyor. Domalarak başlamıyor yani. Az gıbışıyorsun. Hislerini ölçüp biçiyorsun. Vakit geçiriyorsun. Belki aradığın şeyin peşinden giderken, seksten bile daha tatmin edici şeylerle karşılaşıyorsun. Aslında, bir şey söyleyeyim; aşkı yoğun yaşayan bedenler zaten sekste müthiş başarılar elde edemez. Birbirini çok tanımayan bedenler değilse, ne yapacağı meselesi karanlıktadır.

An itibariyle bir çok cinsiyete intisab edebilirim belki. Buna imkan var ama tekrar erkek olamam. Yanmış yıkılmış bir savaş meydanı bıraktım o tarafta. Çok utandırdım. Rezil ettim. Tüm Ankara'ya domaldım. Domalan hiç kimse erkek değildir bi' tanem. Çünkü domalanı, bir domaltan var. Ya polis domaltmıştır, ya erkek şiddeti domaltmıştır, ya komutan, ya işveren... İnsanlar domalmayı sever. Kadınlar ve ibneler sever. Erkeğin egemenlik hissini tatmin merakı varsa, fantazmagoryası öyle beslenmişse, eyvallah. Bununla ilgili bir sorun yok. Şiddet karşıtı biri sayılırım ama birisini kırbaçlamaktan müthiş haz alırım. Tasma takıp birini köpek gibi gezdirmek beni cinsel tatminin zirvesine çıkarabiliyor. Üstüne işemekten, ağzına sıçmaktan, tokatlamaktan keyif alıyorum. Bunun karşılığı bende yok mu acaba? Ben bunu niye yapıyorum? Adam ağzına sıçılmasını istiyorsa şayet, çekirdeğine sinmiş bir hükümden söz açmanın yeridir, boktan ve püsürden değil... Bu o demektir ki, bir başkasında da onun ağzına sıçma isteği var. En uçtan örnek seçmemin nedeni, vurguyu güçlendirmek. Bunun bir karşılığı var ve sen buna şiddet diyemezsin. Adam dayak yemek için para ödüyor. Hakedişleri muhasebe kayıtlarına da girmeli.

Bence aşkın en büyük sırrı, eroinmanların ukdesindedir. Benim hatırı sayılır bir eroinman çevrem var. Eroinman çok sikmez genelde. Sikmeyen erkekleri sevdiğim bir dönemim oluyor. Bir eroinmana 20 liralık bir mal karşılığında vazgeçmeyeceği hiç bir şey veremezsin. En sevdiği yemeği, en sevdiği kadını veya erkeği, tanrıyı hatta... Bunları bir tarafa koy. Şuraya da 20 liralık eroin koy. Onu seçecektir. Bence bu seçim, tamamen iradi. Namlı masal sevdalıları, aşklarını buradakiyle yarıştıramaz. Daha saf, daha kutsal bir aşk tarif edilemez.

(Fotoğraf: Onur Etem)

Eylem Günlüğü